Puszcza Kozienicka - Lasy Królewskie

PuszczaKozienicka.pl - portal informacyjno-turystyczny regionu Puszczy Kozienickiej. Informacje, aktualności, zdjęcia, ścieżki przyrodnicze i szlaki turystyczne.
 

Ścieżka składa się z 15 przystanków (tablic, w formie znaków z daszkiem), na których zaprezentowano gatunki drzew rosnących w lasach Nadleśnictwa Zwoleń.

Ścieżka przyrodniczo-leśna "Nasze Drzewa" położona jest w Nadleśnictwie Zwoleń na terenie Leśnictwa Podgóra.

Ścieżka znajduje się ok. 100m od siedziby Nadleśnictwa Zwoleń. Aby do niej dotrzeć należy wyruszyć z pod siedziby nadleśnictwa szutrową drogą w kierunku miejscowości Linów a następnie skręcić w prawo w drogę leśną, wzdłuż ogrodzenia szkółki leśnej.

Na początku ścieżki znajduje się tablica informacyjna z mapą i informacjami turystycznymi. Przechodząc obok kolejno ustawionych co kilkadziesiąt metrów tablic zaobserwować możemy różne gatunki drzew.

Na trasie przejścia natkniemy się na użytek ekologiczny nr 110 (opisany tutaj Użytek ekologiczny 110 - Nadleśnictwo Zwoleń).

Ścieżka kończy się na tej samej drodze na której zaczęliśmy nasz marsz, czyli na drodze prowadzącej z siedziby nadleśnictwa do Linowa. Zataczamy pętlę i wracamy w stronę drogi krajowej S12.

---

Mapa pochodzi z tablicy informacyjnej znajdującej się na terenie ścieżki.

Zobacz także

Autor bloga: Wojtek Stawarz
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Inne artykuły które mogą Cię zainteresować...

Rezerwat "Miodne" nazwą nawiązuje do silnie rozwiniętego w średniowieczu w tej części Puszczy Kozienickiej pszczelarstwa, mającego w Jedlni swoją sidzibę.

W południowej części Puszczy Kozienickiej zwanej „Uroczyskiem Miodne” znajduje się wiele pomników przyrody. Poza rezerwatami, dużym skupiskiem pomnikowych drzew jest okolica wsi Poręba.

Użytek ekologiczny o numerze 110 znajduje się nieopodal siedziby Nadleśnictwa Zwoleń. Chroni on śródleśny staw oraz łąkę, otoczone przez podmokłe lasy olchowe.

Mapa